Chile – Bolívia – Argentína

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 809464
Cena od: 5 019 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

07.11.2018 15 dní 5 019 € +0 € odlet: Viedeň, Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1.deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

2.deň PRÍLET DO SANTIAGA DE CHILE

Prílet. Transfer do hotela a ubytovanie. Popoludní prehliadka najväčších atrakcií hlavného mesta. Nocľah.

3.deň SANTIAGO – CALAMA – SAN PEDRO DE ATACAMA

Raňajky. Po raňajkách transfer na letisko a odlet do Calamy. Po prílete transfer do San Pedro de Atacama. San Pedro je krásna farebná dedinka vsadená uprostred zelenej oázy v nadmorskej výške 2000 m. Popoludní návšteva „mesačnej krajiny“ Valle de la Luna v pozadí so zasneženým vrcholkom sopky. Návrat do hotela, nocľah.

4.deň SAN PEDRO DE ATACAMA – THE ATACAMA SALT LAKE

Po raňajkách návšteva San Pedro de Atacama – centrum paleolitickej kultúry, ktorej dominuje skalná pevnosť. Mesto je vybudované v zelenom údolí obklopenom horami. Koloniálny kostol v centre mesta bol postavený v roku 1577 a je najväčším a najkrajším kostolom v regióne. Potom návšteva múzea Gustavo La Paige s mnohými artefaktmi a múmiami, vrátane jednej známej ako „Miss Chile“. Nasleduje návšteva dedinky Tulor, ktorá je stará približne 3000 rokov a je najstaršou doloženou osídlenou dedinou v údolí a pevnosti Pucara de Quitor, ktorá bola dobytá v roku 1540 španielskymi dobyvateľmi. Popoludní návšteva dedinky Toconao, kde obyvatelia tesajú sochy z bieleho vulkanického kameňa. Ďalšou zastávkou je obrovské jazero Atacama Salt Lake, tzv. vnútrozemné more staré milióny rokov. Je to bezpochyby jedna z najpozoruhodnejších dramatických krajín v celej Chile. Návrat do San Pedra a nocľah.

5.deň EL TATIO – MACHUCA

V skorých ranných hodinách odjazd z hotela k veľmi známym gejzírom El Tatio ležiacich 4320 metrov nad morom aby sa stihol krásny východ slnka. Je to najväčšie geotermálne pole na svete. Je lepšie si so sebou vziať i teplé oblečenie, pretože vďaka nadmorskej výške je skoro ráno pri gejzíroch chladno. Pri gejzíroch bude dostatok času užiť si nádhernú prírodu, pozorovať stĺpy pary vychádzajúcich z gejzírov a tiež jazierka pokryté briliantovými kryštálikmi soli. Nasleduje prejazd do mestečka Machuca, ktoré bolo v dávnych dobách zastávkou na odpočinok pre lamie karavany na ich cestách po „Inckej diaľnici“. V dnešnej dobe v tomto mestečku žije len hŕstka obyvateľov. Potom návrat do San Pedra, voľný čas, nocľah.

6.deň SAN PEDRO – OJO DE PERDIZ

Ráno odjazd zo San Pedra k hraniciam Bolívie. Po ceste zastávka v prírodnej rezervácii Eduardo Abaroa s návštevou Laguna Verde – lagúna s prekrásnou vodou smaragdovej farby. Cesta pokračuje ďalej okolo lagúny Colorada vo výške 4.600 m.n.m., kde sa nachádza mimo tejto i množstvo iných lagún a stovky plameniakov. Nasleduje príjazd do dedinky Ojo de Perdiz, ubytovanie, nocľah.

7.deň UYUNI

Raňajky. Odjazd do Uyuni. Uyuni leží pri rovnomennom soľnom jazere Uiuni (Salar de Uyuni), najväčšieho soľného jazera našej planéty. S veľmi nízkymi ročnými dažďovými zrážkami je vlastne táto oblasť polopúšť. I cez to sa jedná o krajinu s veľmi agresívnou krásou. Uvidíte tu veľké skalné útvary formované pôsobením erózie vetra a piesku. Ľudia v Uyuni sa už adaptovali na mimoriadne drsné podmienky tejto krajiny. Obed. Nocľah v dedinke Tahua, ktorá sa nachádza pri sopke Tunupa Vulcano

8.deň TAHUA – TUPIZA

Po raňajkách odjazd do mesta Tupiza. Toto mesto je jedno z najstarších v Bolívii a založil ho Diego de Almagro v roku 1535. Tupiza je známa tiež vďaka dvom zlodejom, Butch Cassidym a Sundance Kidovi, ktorí tu vykradli ich poslednú banku, než boli zabití. Nocľah v Tupize.

9.deň TUPIZA – LA QUIACA – PURMAMARCA

Po raňajkách odjazd smerom ku hraniciam s Argentínou. Cesta vedie cez krásny argentínsky sever mestom La Quiaca, ďalej mestom nízkych domčekov a strmých uličiek Tilcara. Mesto je považované za archeologický skvost oblasti Jujuy. Nasleduje návšteva mesta Humahuaca, ktoré je jedno z najdôležitejších obchodných centier a predovšetkým známe vďaka Quebrada de Humahuaca, údolia zapísaného na zozname UNESCO, vďaka archeologickým náleziskám a krajine s dominantnou riekou Rio Grande. Príjazd do Purmamarca, ubytovanie a nocľah.

10.deň PURMAMARCA – SALTA

Raňajky. Návšteva krásneho mesta Purmamarca prezývaného „Mesto panenskej prírody. Centrum mesta bolo vyhlásené národnou pamiatkou pre jeho zvláštnu architektúru. V centre sa nachádza hlavný kostol z roku 1648 a remeselný trh, kde sa dajú zakúpiť tradičné výrobky ako je keramika, tkané koberce, ponča, hudobné nástroje a typické oblečenie. Ďalšou zastávkou je mesto Salta, v ktorom je vidieť výrazný vplyv španielskej architektúry z obdobia kolonizácie počas 16.storočia. Prehliadka mesta začína námestím 9 de Julio, pokračuje návštevou katedrály Basílica, kostola San Francisco a kláštorom San Bernardo. Pár metrov od kláštora sa nachádza múzeum mesta a remeselný trh, prvý v krajine. Poslednou zastávkou je San Bernardo Hill, z ktorého je úchvatný panoramatický výhľad na celé mesto a údolie Valle de Lerna. Nocľah.

11.deň SALTA – CAFAYATE

V skorých ranných hodinách odjazd z mesta Salta cez Quebrada de las Conchas. Táto oblasť je známa predovšetkým vďaka kontrastným farbám a unikátnej geografii zahrňujúcej od horských púšti až po subtropické lesy. Údolie Cafayate má špeciálnu mikroklímu, v ktorej sa darí hroznu a preto je tu veľa viníc a významná produkcia vína. Ďalšou zastávkou sú ruiny starovekého osídlenia Quilmes, najvýznamnejšie archeologické nálezisko v krajine. Táto osada bola osídlená medzi 9. a 17. storočím. Návrat do Cafayate, nocľah.

12.deň CAFAYATE – CACHI – SALTA

Po raňajkách začína typický okruh pre túto oblasť „Exkurzia po údoliach Calchaquí Valleys“. Cesta vedie pozdĺž úrodného údolia rieky Rio Calchaquí cez malé mestečká Molinos a San Carlos. Staré mesto Cachi sa nachádza na sútoku riek Cachi a Calchaquí a je situovaná 2.280m.n.m. Toto dôležité centrum produkcie korenia je obklopené impozantnými horami. Na spiatočnej ceste jazda cez národný park Los Cardones do mesta Salta. Nocľah.

13.deň SALTA – BUENOS AIRES

Po raňajkách odjazd na letisko a prelet do Buenos Aires. Nasleduje transfer do hotela a ubytovanie. Popoludní prehliadka mesta a jeho najvýznamnejších pamiatok ako Casa Rosada, Plaza de Mayo, Pirámide de Mayo, Catedral Metropolitana, Avenida de Mayo, Avenida 9 de Julio, Obelisco, Plaza Congreso, Congreso Nacional, Basílica Nuestra Seňora del Pilar, Cementerio de la Recoleta. Večer je prichystaný program v podobe návštevy tango show. Nocľah.

14.deň ODLET Z BUENOS AIRES

15.deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

 • leteckú dopravu Praha – Santiago de Chile/Lima – Praha
 • (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • miestne prelety
 • 12 x ubytovanie v hoteloch po dobu cesty s raňajkami
 • obedy a večere podľa programu
 • miestneho delegáta a sprievodcu CK
 • všetky transfery klimatizovaným autobusom
 • vstupy do pamiatok a národných parkov

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

 • letiskové taxy 529,- EUR
 • fakultatívne vstupy a výlety
 • bakšišné
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Newsletter

E-mail:

Booking.com